PROBĚHLÉ AKCE ŠKOLY

Dětský den 

Na Mezinárodní den dětí jsme nezapomněli, užili jsme si ho společně se školkovými kamarády. Školní a školkové děti utvořily prima dvojky a společně si zasoutěžily. Během společně strávených chvil zvládly ledacos. A protože se jim moc dařilo, nezůstal pro ně skrytý ani sladký poklad. Ještě jednou přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ. Více foto zde 

DSC_0870.JPG
Ukázkový trénink 

Déšť po tak dlouhé době sucha příroda (a hlavně naše školní zeleninová zahrádka ) potřebuje, ale my jsme zase naopak 26. května potřebovali, aby se alespoň na dopoledne udělalo hezky. A? Vyšlo to. Nic nám tedy nebránilo užít si sportovní dvouhodinovku s Grassroots trenérem mládeže OFS Kutná Hora Janem Spáčilem. Děkujeme. Více foto zde 

DSC_0852.JPG
Čarodějné učení a jízda zručnosti

Konec dubna jsme si zpestřili výuku jízdou zručnosti, ve které všichni prokázali, že umí jezdit na kole a umí ho i ovládat. Naštěstí jsme vynechali přejezd přes lávku, stačí, že nás potrápil kelímek s vodou. Každopádně to byl prima odrazový můstek na blížící se příměstský tábor "Cykloprázdniny". Poslední den byl také trochu jiný, celé učení totiž propojovalo téma čarodějnic. Žádná malá čarodějnice předčasně neodlétla, všechny jsou tedy připraveny na zítřek. Letu zdar. Více foto zde 

DSC_0780.JPG
Loutkové představení v tělocvičně

Po Covidové pauze jsme si v pátek 4. března dopoledne užili zase trochu kultury. 🤩 Navštívilo nás pražské Kašpárkovo loutkové divadlo s klasickou pohádkou O Budulínkovi. 🦊Bezmála stoleté dřevěné marionety v rukách zkušených loutkoherců dokázaly zaujmout všechny přítomné. 🎭 Více fotografií najdete zde.

DSC_0605.JPG
Zimní olympijské hry v Bílém Podolí

Dnešní datum - 21. 2. 2022 se o trošku hlouběji zapíše do dějin naší školy. 🙃 Konaly se tu totiž první zimní olympijské hry. A užili jsme si je opravdu plnými doušky. Zvládli jsme nakonec jen sedm disciplín, které byly inspirovány těmi skutečně olympijskými, upraveny ale byly na naše podmínky. 😉 Čekal nás tedy například SHORT ŠUP (short track), BIABĚH (biatlon), TATROBY (boby) nebo KLACKOBĚH (běh na lyžích). 🤣 Kromě vynikajících sportovních výkonů byla k vidění i super podpora fanoušků. 🤩 A tak všichni, kteří chtěli soutěžit, si odnesli minimálně jednu medaili. 🏅 Všem ještě jednou moc gratulujeme! 👏

DSC_0791.JPG
Halloweenské odpoledne

Strašidelné odpoledne je za námi. V pondělí 25. října se navzdory nejistému počasí  sešla bezmála třicítka malý strašidel, duchů, kostlivců nebo dýní. Čekalo na ně několik tématických úkolů a soutěží a následně i odměna. Volný čas vyplnili omalovánkami nebo oblíbeným florbalem. Nechybělo ani opékání buřtů. 
Výzvu o nejlepší dýňový dezert přijalo sedm rodin a přinesli vskutku výborné dobroty. Není tedy divu, že si ocenění odnesli úplně všichni. 
Díky všem za účast a za rok se budeme opět těšit. Více fotografií zde.

DSC_0574.JPG
Nej strom

20. října měly svůj svátek stromy a právě v tento den vyvrcholila také naše výtvarná soutěž O NEJ STROM.
Sešlo se jich rovnou 15! Jeden hezčí než druhý, každý něčím originální. Strom plný čtyřlístků, strom čtvero ročních období, malované, kreslené, 3D stromy ... No zkrátka nádhera. Nejprve to vypadalo, že si s touto situací odborná porota snad ani neporadí. Nakonec to ale zvládla a ocenila úplně všechny malé i velké výtvarníky, kteří si odnesli diplom a i nějaku výhru dle vlastního výběru. Všem ještě jednou gratulujeme.  Více fotografií zde.

DSC_0525.JPG
1. Školákův den

V pondělí 11. října jsme měli opět speciální den - ŠKOLÁKŮV DEN. Celý den s námi trávili předškoláci a bylo to moc prima. Vyzkoušeli jsme si společné učení v centrech aktivit na téma Jablíčko. Třeťáci byli skvělými pomocníky a průvodci mladším spolužákům v týmu. Řádili jsme venku a ještě připravili voňavé pytlíčky na vánoční jarmark. Za měsíc se budeme těšit zase na viděnou. Více fotografií zde.

DSC_0519 2.jpg
Beseda s Jitkou Vítovou

V pátek 8. října jsme poznali další povolání. Společněs nás s dětmi z mateřské školy navštívila Jitka Vítová, spisovatelka, autorka dětských knih. Povyprávěla nám o své práci, o tom, jak vzniká kniha a také nám z několika knih četla ukázky. Své knihy přivezla nejen na ukázku, ale nechala je ve škole i školce k zakoupení. 
Už jen doplníme, že poplatek 50Kč za žáka školáci neplatili, uhradili jsme je, stejně jako sešity na tento školní rok, z peněz, které jsme vydělali na jarmarcích.  Více fotografií zde.

DSC_0519.JPG
Cvičení v přírodě

Toto pondělí, den, který uvízl mezi dny volna, jsme využili k pravidelnému cvičení v přírodě. Nápad to byl víc než dobrý, protože počasí vyšlo úplně skvěle. Páťáci s paní učitelkou Šárkou připravili pro ostatní šipkovanou. Nechybělo spoustu úkolů, při kterých malí hledači pokladů procvičili hlásky, písmenka, vyjmenovaná slova, ale také matematiku a prvouku, nechyběla ani kapka sportu. Po cestě jsme také stihli pozorovat zvířátka. Užili jsme si prima den se sladkou tečkou schovanou v pokladu. Více fotografií zde.

DSC_0529.JPG
Hry bez hranic

Navázali jsme na loňský rok a také na začátku letošních prázdnin uspořádala naše školní družina akci v podobě příměstského tábora. Tentokrát s názvem Hry bez hranic. Na začátku se sešla prima partička dvanácti táborníků. První den se nesl v duchu seznamovacích her. Vyhlásili jsme si krále se sloní pamětí , došlo i na míčové hry venku (mezi kapkami deště ) a v neposlední řadě jsme pracovali na našich táborových vacích. Věřte, že dopadly opravdu SKVĚLE! 

Ani letos našemu příměstskému táboru počasí moc nepřílo. Většinu dne jsme tedy zasvětili aktivitám uvnitř. Po nekonečné hře na týmově vytvořeném hracím plánu jsme ocenili Mistra v člobrdu. Odhalili jsme neporazitelnost modrého týmu v A-Z kvízu, a tak bylo nezbytné jít hrát vybíjenou, protože touha vyrovnat si účty byla nepřekonatelná. Sladkou červenou tečkou na závěr byl slaďoučký meloun od Nadi Vrané.

DSC_0245.JPG

Tentokrát nás nezastavil ani svátek, i když je pravda, že jsme zůstali v poněkud uzším kruhu. To byl ale ideální prostor na hravé trénování čtení a počítání. Navíc pak naše nejmladší tábornice vyrobily super hru, kterou jsme si společně zahráli. Po svátečním odpočinku se nám všichni vrátili zpět a dokonce se šestičlenným posílením. Tvořili jsme osobní plakát, kterým jsme se představili ostatním, hráli živé pexeso, připravovali "yetti" lyže na zítřejší týmovou soutěž, řádili venku,... Odpoledne přišlo velké překvapení. Naděžda Vraná nám usmažila luxusní lívance. Do 8 minut bylo doslova "vyluxováno". Další den probíhaly hry ve znamení "yetti" lyží. Ti, co si vyrobili kvalitní stroje, neměli problém s několikakolovými závody. Největším kamarádkou se nakonec ukázala izolepa. Sedřená skluznice nevadila a někteří závodníci si své soutěžní speciály odnesli domů. Odpoledním vrcholem byla šipkovaná s hledáním pokladu a samozřejmě oblíbená vybíjená.

DSC_0279.JPG

Poslední den jsme málem zavařili mozečky při řešení tangramu. A byť to na začátku nevypadalo, podařilo se nám nakonec odhalit Tangramového borce. Odpoledne už patřilo dnešnímu oslavenci Davčovi. O narozeninovou párty se dokonale postarala maminka Eva Skalová Skačanová - nechybělo šampaňské, meloun ani medovník. Předali jsme diplomy a teď už hurá za dalšími prázdninovými dobrodružstvími. DÍKY PARTO, BYLO TO S VÁMI PRIMA! Budeme se těšit třeba za rok opět na viděnou. Více fotografií najdete TADY.

Pohádková škola

22. červnajsme strávili odpoledne s budoucím žáky a spolužáky - s prvňáčky, kteří v září nastoupí do naší školy. Abychom jim vynahradili jejich neúčast při zápisu do prvního ročníku, připravili jsme pro ně Pohádkovou školu. Spolu se svými průvodci, žáky prvního a druhého ročníku, procházeli osmi pohádkovými "zkouškami" a prokazovali své znalosti a dovednosti v oblasti českého jazyka, matematiky, pohybových dovednosti a mnoho dalšího. Všichni si vedli prostě SKVĚLE (a to nejen soutěžící, ale také průvodci a organizátoři). Po předání dárečků a pohádkového vysvědčení jsme společně strávený čas zakončili hrami na školní zahradě.

Teď už se mnohem lépe známe a v září nikdo nemusí mít obavy. Více foto ZDE.

DSC_0234.JPG
Tělocvik trochu jinak

Ve čtvrtek 3. 6. se naše a starší školkové děti zapojily do projektu OFS Kutná Hora "Ukázkový trénink ve škole" aneb "Dostaňme děti zpátky na hřiště. 🏃‍♀️🏃‍♂️⚽️ Trenéři OFS KH a FC Bílé Podolí připravili pro malé sportovce ukázku pohybových aktivit formou pohybových her, hry na rozvoj pohybové gramotnosti, nechyběl ani rozvoj osobnosti včetně rozvíjení kognitivních funkcí – pozornost, kreativita, paměť a myšlení. Kromě zážitků si navíc každý sportovec odnesl spoustu dárečků 🎁 od Ethanol Energy a.s. Super akce, už teď se těšíme na září. Více fotografií tady.

DSC_1216.JPG
Mezinárodní den dětí s ČT edu

Mezinárodní den dětí už po sedmdesáté! U nás tentokrát s ČT edu.

1. 6.  jsme si užili jednu velkou vzdělávací párty. K zábavnému učení jsme využili vzdělávací videa s pracovními listy z ČT edu. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o výrobě čokolády nebo lentilek, z nestárnoucích hraček nás zaujala nás Rubikova kostka, podívali jsme se do dětství ilustrátora Zdeňka Buriana nebo Jaroslava Foglara. Paní učitelky napekly, a proto ani na naší párty nechybělo občerstvení. (Jen svačinové boxíky zůstaly většinou netknuté, tak snad se maminky moc nezlobily. )

Užili jsme si zkrátka prima sluníčkový den. Více fotografií tady.

DSC_1037 1.jpg
Masopust opět trochu jinak

Před rokem jsme učinili první pokus o znovuobnovení tradice masopustního průvodu v Bílém Podolí. Plány byly smělé i pro letošní rok. Ale pomalu si zvykáme na fakt, že je v této době prostě všechno jinak.

O masopustní průvod ale ten náš městys nepřijde. Přece jen jsme našli způsob, jak se tradiční i netradiční masky mohou "prohánět" po městečku. Připravili jsme ho v podobě koláže, kterou si můžete prohlédnout na zveřejněných fotografiích a mnohem důkladněji také ve vývěsce u mateřské školy.

Čarodějnice ve škole

Den před filipojakubskou nocí jsme si ve škole na vzdory všem opatřením opět užili. 🤩 Celé dopoledne jsme strávili na čarodějné zahradě. O čarodějnice a čaroděje zde opravdu nouze nebyla. 🧙‍♀️🧙 Učení dnes probíhalo sice jinak, ale mozkové závity jsme provětrali skutečně pořádně. Pod mnoha QR kódy nás čekaly úkoly, které prověřily naše znalosti z matematiky, vlastivědy, říše rostlin a živočichů, nechyběla pochopitelně ani angličtina a tolik potřebné logické myšlení. 🙃 Na slibovaný oheň kvůli větru sice nedošlo, ale kromě zážitků a cenných bodů do kolejí, jsme si odnesli i něco na zub. 😉 Bylo to mooooc prima. 🤗 Fotografie nadete tady.

masopustní průvod.JPG
Dárkování

Poslední školní den v tomto roce jsme si nemohli nechat ujít to naše "dárkování". Navštívil nás školní Ježíšek a měl i spoustu pomocníků, kteří také chtěli udělat radost někomu, na kom jim záleží. Rozbalili jsme si dárky, popřáli si a vyrazili na prázdniny.  Více fotografií najdete tady.

DSC_1000.JPG
Čertovská škola

Dneska byla ta naše škola plná čertíků a andílků. Kdo by si myslel, že čerty na učení moc neužije, pěkně by se zmýlil.  I malí pekelníci drželi krok se vzornými anděly a trénovali počty a  vyjmenovaná slova. Nezapomněl nás ovšem navštívit i pan Mikuláš, teda vlastně "Santaláš". Že to slovo neznáte? To se vůbec nedivíme. Nové jméno získal od dětí díky svému kostýmu.  Nápadité pojmenování se mužíkovi s berlou natolik líbilo, že se všichni mohli radovat z nadílky. Více fotografií najdete tady.

20201204_110212.jpg
Sázení jabloní

Ve středu 18. 11. se nám do školy vrátila polovina žáků. Snad nebude dlouho trvat a bude je následovat i ta druhá. První školní den po „distančním“ období byl ve znamení zvykání. Museli jsme si opět zvyknout na školní režim, sezení v lavicích, vyprávění bez sekajícího se internetu a dlouhodobějšího fungování v rouškách. Všichni jsme ale měli velkou radost, že jsme zase spolu. Tento den nám bude i v budoucnu připomínat trojice profesorů. Ne, že bychom rozšířili pedagogický sbor, ale právě první den po návratu zpátky do školy, jsme na školní zahradě zasadili jabloně, které nám prostřednictvím pana Šenka věnovala společnost Sady spol. s.r.o. Nejsou to ledajaké jabloně, jsou to opylovače, které zdobí okolní sady. Název odrůdy Profesor Springer jsme ji využili i v hodině českého jazyka a vymysleli jednotlivým jabloním i křestní jména.  Více fotografií najdete tady.

DSC_0874.jpg
O NEJ houbu, houbičku

13. listopadu skončilo veřejné hlasování o NEJ HOUBU v naší školní výtvarné soutěži. Předem bychom chtěli moc poděkovat za pomoc s rozhodováním, protože tentokrát to bylo opravdu moc těžké. Všechny zúčastněné děti si za svoji práci zaslouží odměnu, proto se žádné z nich nemusí bát, že by nic nedostalo. Jak už to ale bývá i v jiných soutěžích, na stupně vítězů se vejdou jen tři. Tak tedy….
Na třetím místě se se ziskem 23 umístila Deniska Skalová.  Pomyslnou stříbrnou příčku díky 24 obsadila Helenka Karetová.  A konečně … fanfára ...  S největším počtem 50 získala celkové vítězství Julinka Červená. 
Všem moc gratulujeme. 
Slíbené odměny všem účastníkům i výherní ceny pro tři jmenované prozatím ale zůstanou ve škole.  Nemusíte se bát, počkají na vás, až se za námi zase vrátíte. 

Šenk Jakub 10 123798771_362848498261421_
Cvičení v přírodě

Rozjezdový týden jsme v pátek 4. září zakončili cvičením v přírodě. Stalo se již tradicí, že je turistické dopoledne v úvodu školního roku spojeno s Vlčí skálou. Jaké však bylo překvapení žáků, když jsme se po 3 kilometrech ze známé trasy odpojili. Naše kroky tentokrát mířily ke Koukaleckému rybníku v těsné blízkosti obce Brambory. V průběhu deseti kilometrové pěší túry jsme pozorovali ekosystémy sad, les, rybník a pole. Nevyčerpatelnou energii mohli mnozí upustit během kolem zmíněného rybníka. Nejúspěšnější den měl bezesporu Ríša Palička. U cesty kolem lesa našel pravý hřib a u rybníka prokázal výbornou vytrvalost, když oběh vodní plochu celkem desetkrát.

DSC_0491.JPG
V pondělí už začneme s intenzivní výukou, zejména s anglickým jazykem, přijede totiž Coty - rodilý mluvčí, který bude také v tomto školním roce navštěvovat naši školu. 
Více fotografií najdete zde.
Badatelské prázdniny

Se školním rokem jsme se nemohli jen tak rozloučit, a tak jsme dvouměsíční letní volno zahájili akcí školní družiny. Od 7. do 10. července bylo ve škole velmi živo, probíhaly totiž "Badatelské prázdniny". Tucet malých badatelů z blízkého okolí zahájilo čtyřdenní misi za poznáním. Jednotlivé dny byly tematicky rozděleny. První den se výstižně jmenoval „Seznamovací den dobrot“. Hlavní úkolem bylo důkladné seznámení - se všemi a se vším. Abychom z toho společného týdne nic nezapomněli, založili jsme si Badatelské deníky, vyrobit si osobní placku, kterou jsme potřebovali na rozlišení stejnokroje, řádili na zahradě a kouzlili s mlékem 🎨. Myšlenkovými mapami jsme zaplnili celou tabuli (Je vidět, že jsme ty mozečky ještě nepřepnuli do zcela prázdninového režimu) a pokusili se připravit jogurt, lučinu a karamelky.

DSC_0410.JPG
DSC_0489.JPG

Následující „Vzdušný den“ byl pro nás jak dělaný. Létalo, co mohlo. Nejprve jsme si ale několika pokusy ověřili všudypřítomnost vzduchu a jeho viditelnost třeba ve vodě. Také už teď všichni víme, co udělá teplá a studená voda se vzduchem v láhvi. 🎈Pak už jsme tvořili a létali. No teda my ne, ale naše papírové modely.  Vyzkoušeli jsme vlaštovky, lopíky, vírníčky i kosmonauty s vrtulkou. Triumfem našeho snažení byly větrné mlýnky na brčku. Úspěch byl, že se nám některé podařilo vlastním dechem rozpohybovat. Na čtvrtek připadl „Vodní den“. 💦 Dopadlo to dobře, školu jsme nevytopili, nikdo se neutopil a venku celý den nepršelo. Čekala nás opět spousta pokusů a výrazy jako "vzlínání, lakmusový papírek nebo neutralizace" už nám vůbec nejsou cizí. Na chvíli nám byl kamarádem i toaletní papír. Představte si, že nasaje přibližně 700 ml tekutiny! No my jsme ho trochu přecenili. Mísení barev prostřednictvím "toaletních mostů" bylo opravdu super. Moc jsme se těšili na podvodní sopku, ale ani opakovaný pokus se nezdařil. 😞 Naštěstí jsme ale rozumní badatelé a moc dobře víme, že i velkým vědcům mnoho experimentů nevyjde. 😊 Na nezdar jsme brzy zapomněli, protože závěrečné vodní mlýnky fungovaly všem skupinkám. Závěr naší první družinové prázdninové aktivity patřil smyslům. Hlavním úkolem bylo potlačit smysl, na který spoléháme nejvíce (ano, myslíte si to správně, je to skutečně zrak 👀) a dali tak šanci vyniknout ostatním. Hledali jsme chuťové zóny na jazyku, podrobili se jak čichovému, tak chuťovému testíku a nezapomněli jsme ani na hmat.👐 Největší zážitek si ale většina odnesla ze zahrady, počasí nám totiž dovolilo alespoň poslední den využít napuštěného bazénu. 🌊

Bylo to moc prima a všichni jsme si to užili. 🙃 Zahájili jsme tak novou tradici prázdninových družinových aktivit. Příští rok se budeme těšit opět na viděnou. 

Fotografie najdete zde.

Zajímá Vás, jak jsme požívali předešlé školní roky? Podívat se můžete TADY.

Připravujeme se na ZOH

Čtvrtého února TO oficiálně začne! No zcela vyjímečně nemáme na mysli pololetní prázdniny. Ale odstartují ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY. Nevíme, jak vy, ale my jsme rozhodně připraveni. Připravili jsme si podrobný přehled a teď už budeme pravidelně sledovat přenosy, sbírat aktuality, zapisovat výsledky,... Ale hlavně budeme FANDIT! ČEŠI DO TOHO!

zoh.jpg
English breakfast

31. ledna jsme si užili opravdu LUXUSNÍ oslavu závěru prvního pololetí. 🤩 No tedy od začátku. 🙃 Naši žáci se pilně učí anglický jazyk už od prvního ročníku a všichni dělají opravdu velké pokroky. Seznamují se nejen s jazykem, ale i kulturou, zvyky nebo třeba jídlem. A co je lepší než samotná praxe či v tomto případě ochutnávka? 😉 Čtvrťáci a páťáci připravili s paní učitelkami neskutečnou hostinu - oficiálně ENGLISH BREAKFAST ("anglická snídaně"). A tak nechyběla vajíčka, slanina, párečky, fazole, bramboráčky, toasty, lívance, spousta zeleniny, ani tradiční čaj s mlékem. To jsme si pochutnali. 😋 Více fotografí zde.

20220131_090243.jpg
Redaktorka TV Nova na besedě

Po delší odmlce na nás dne 14. 1.  čekala další beseda o povolání v rámci školního projektu "Díky, už vím, čím můžu být." Pozvání přijala bývalá žačka a rodačka z Bílého Podolí BA. Hana Jelínková, která k nám sestoupila z televizní obrazovky. 🙃 Přijela nám totiž vyprávět o své cestě od nesmělé a tiché dívenky k reportérce zahraniční redakce nejsledovanejší televize. 🤩 Její reportáže můžete vidět v pořadech Koření, Střepiny a především v Televizních novinách na TV Nova.
Ještě jednou moc děkujeme za milé setkání a zajímavé povídání. Více fotografí zde.

DSC_0569.JPG
Exkurze do předvánoční Kutné Hory

Devátho prosince jsme vyrazili vlakem, navštívili Městskou knihovnu v Kutné Hoře, kde na nás čekala beseda o večerníčcích. Tam jsme zjistili, že na tyhle pohádky jsme prostě borci. 💪 Milým knihovnicím se nás prostě nepodařilo nachytat. Cestou do Muzea stříbra jsme si prošli zasněžené zahrady za Jezuitskou kolejí a nasbírali trochu vědomostí o Chrámu sv. Barbory. V muzeu jsme navštívili výstavu zimních radovánek a pak se vrhli na tvoření v adventní dílně, kde jsme si vyrobili ozdobičku z pravého ovčího rouna. Během výpravy jsme se podívali také na výzdobu v Čáslavi, škoda, že už nebyla tma, viděli bychom všechna světýlka. Největším zážitkem bylo vystoupání na lávku nad koleje. Všichni hrdinové to zvládli a byli odměněni 4 projíždějícími vlaky.  Více fotografí zde.

DSC_0583.JPG
#JSEMSASKAVEC

Také v tomto roce se naše školní a školkové děti s jejich rodinami zapojily do projektu #JSEMSASKAVEC. Hlavní organizátorka Anna Vojáčková vybrala ke spolupráci Psí útulek v Kutné Hoře a 13. listopadu za všechny předala nashromážděné dárečky pro psí kamarády. VŠEM MOC DĚKUJEME, UDĚLALI JSTE DOBRÝ SKUTEK A OPRAVDU VELKOU RADOST NEJEN PEJSKŮM.

laskavec.jpg
2. Školákův den na téma Listnaté stromy

Měsíc utekl jako voda a dnes s námi strávili další "Školákův den" naši předškoláci. 🤩 Tentokrát se do společného učení přidali také čtvrťáci a páťáci, a tak i oni se seznámili s prací v centrech aktivit. Dnešní téma bylo LISTNATÉ STROMY. 🌳 Vyzkoušeli jsme si práci samostatnou i ve skupině, s tabletem i na pracovních listech nebo s využitím rozličných výukových pomůcek. Jaký byl náš cíl (kromě nových zážitků 😉)? Zapamatovat si listy a plody deseti listnatých stromů. 😲 Splnění jsme si ověřili na oblíbené hře Kahoot! 🎮 Je za námi další prima den a už teď se těšíme na prosincové setkání.  Více fotografí zde.

DSC_0564.JPG