AKCE ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023

#JSEMLASKAVEC

 

Laskavost je důležitá lidská vlastnost, která by neměla být vázána pouze na jeden den. Přesto oslava Mezinárodního dne laskavosti, který , je 13. 11., k větším činům přímo vybízí. Ano, také v tomto roce jsme se dětmi, žáky a jejich rodinami zapojili do projektu #jsemlaskavec a připravili balíčky pro uživatele Domova důchodců v Čáslavi. S laskavým dovolením jsme natrhali jablíčka v sadech okolo Bílého Podolí, přidali pár oříšků a vyrobili záložky do knihy.

Dělá nám radost dělat radost druhým.

314538527_665110394993899_5170161367999847483_n.jpg
DSC_1029.JPG
ZÁŽITKOVÉ UČENÍ

 

Snad nikdy nemělo tohle slovní spojení takový význam jako právě 10. listopadu.  Přijeli k nám totiž přednášet Dominik Honc a Patrik Macháně - studenti 2. ročníku oboru Veterinářství z nedaleké SZeŠ Čáslav v doprovodu pana učitele Ing. Jaroslava Trávníčka. Už samotný název přednášky - TERARIJNÍ ŽIVOČICHOVÉ vyvolává rozporuplné pocity a mrazení. (Věřte, že mrazení některé z nás provázelo po celou dobu.) Ale ten zááááážitek!  Někomu stačil jen pohled z dálky, jiní překonali sami sebe a šli si na švába nebo mnohonožku alespoň sáhnout a někteří byli doslova ve svém živlu a nebáli si vzít na ruku štíra, pavouky, strašilku, mnohonožku nebo bičovce.  Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na setkání v Čáslavi. Více fotografií najdete tady.

ŠKOLÁKŮV DEN - 2

 

Měsíc utekl jako voda a 7. listopadu, podruhé v tomto školním roce, dorazili do školy naši předškoláčci. Byl totiž další "Školákův den", den, kdy přichází předškoláci na celý den do školy a účí se se svými staršími kamarády, zvykají si na nové prostředí, větší samostatnosti. A jaké téma nás provázelo dneska? DOPRAVNÍ ZNAČKY  Nějaké známe, víme jak vypadají, u některých víme, jak se jmenují a u pár dokážeme vysvětlit, co znamenají. To tedy platilo ráno, po obědě už jsme rozhodně moudřejší. Kreslili jsme, stříhali, četli, přemýšleli, diskutovali, ale ze všeho nejvíc jsme si asi užili hru na dopravní inženýry, když jsme vyráběli a doplňovali potřebné značky do plánu města a pak s autíčky zkoušeli, jestli se nám to povedlo. Více fotografií najdete tady.

DSC_0914.JPG
DSC_0950.JPG
HALLOWEENSKÉ ODPOLEDNE

 

Prvního listopadu jsme si společně s dětmi a rodiči užili strašidelný podvečer. Nechyběly soutěže, diskotéka, občerstvení z dílny velkých strašidel (čti paní učitelek) a vše jsme završili lampionovým průvodem po vsi. Díky všem strašidlům i doprovodu, bylo to opět prima.  Více fotografií najdete tady.

DRAVCI V AKCI Z VAVŘINCE

 

První listopadový den jsme si užili netradiční návštěvu. Přijel nás navštívit pan František Adámek ze společnosti Dravci v akci z Vavřince a nezapomněl si s sebou vzít ani své opeřené kamarády. Představení práce sokolníka a zajímavosti ze světa dravců korunovaly letové i statické ukázky dravců a sov. Ještě jednou moc děkujeme za nevšední a zároveň zábavné společně strávené chvíle. Určitě doporučujeme. Více fotografií najdete tady.

DSC_1000.JPG
školákův den 1.jpeg
ŠKOLÁKŮV DEN - 1

 

Do roka a do dne ...  Témeř na den přesně jsme měli v pondělí 10. října opět VELKOU návštěvu. Na svůj první "Školákův den" přišli budoucí prvňáčci. Strávili s námi celý den, seznamovali se s prostředím, s kamarády, zvyklostmi a povinnostmi školáka ...Prostě jsme se společně učili, tvořili a hlavně spolupracovali. Ústředním tématem bylo ovoce a zelenina. Povedly se nám krásné plakáty a došlo i na písničku. Obědem nic neskončilo, se stejným nasazením pokračovala patrička nejmladších i při tvoření ve školní družině, kde si hravě poradili s barvou i otisky listů. Dobrá práce. Více fotografií najdete tady.

BRAMBOROVÁNÍ

 

Brambory stokrát jinak aneb naše BRAMBOROVÁNÍ ve čtvrtek 29. září. Lilek brambor (většinou tedy jen jeho hlízy) nás provázely celý den. Část z nás se zaměřila na život této velmi oblíbené okopaniny a zpracovala super výukový plakát. Další skupinka se věnovala kulinářským úpravám brambor a zajistila pro ostatní ochutnávku bramborových knedlíků, taštiček s marmeládou, šišek s cukrem, kaše nebo třeba placek. Poslední tým získával z brambor škrob a vyzkoušel si jeho využití na výrobu strašidýlek. 
Bramborový den podpořily i paní kuchařky a připravily nám prima bramborovou polévku a bramboráky s uzeným masem.  
Odpoledne ve školní družině už to bylo bez jídla zato s velkým tvořením. Vyráběli jsme zvířátka a skřítky a ty teda jsou! No jen se podívejte.  Více fotografií najdete tady.

DSC_0881.JPG
15.jpg
JEŽEK

 

K podzimu neodmyslitelně patří ježek a byl to právě on, koho jsme tedy vybrali do první kreativní soutěže v tomto školním roce. Účast byla ukázková, zapojilo se šestnáct dětí se svými rodinami a rozhodně se bylo na co dívat. Sladkou odměnu i magnetickou záložku do knížky si tedy zasloužili úplně všichni účastníci.

DOMŠKOLÁCI

 

Devátého září jsme měli velmi milou návštěvu. Přijelo se za námi do školy podívat 5 z našich 20 domškoláků. Se svými rodinami dorazili z různých koutů ČR - z nedaleké Přelouče, z Prahy, ale také z Liberce.  Bylo to moc fajn setkání a těšíme se na příště.

6.jpg
třída.jpg
JE ODSTARTOVÁNO

 

Je 1. září a my jsme ve společnosti pana starosty zahájili nový školní rok. Na prvňáčky a druháčky čekala třída vyladěná do džungle. V té budou, splolečně s návštěvníky ze ZOO, trávit celý školní rok a zažívat různá nejen zvířecí dobrodružství. Na starší čtvrťáky a páťáky čeká velká výzva - cesta kolem světa za školní rok. V duchu Willyho Foga budou objevovat krásy světa a dotvářet interier třídy. Bonusem pro všechny je nově vybudová knihovna v prvním patře. Přejeme všem úspěšný školní rok.