top of page

AKCE ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2023/2024

DSC_0057.JPG

KNIHOBUDKA 

V pátek 22. března jsme uvedli do provozu naši KNIHOBUDKU. Samotné odhalení se ujaly čtenářky Anička s Evičkou. 🎀Každý školák věnoval do knihobudky knížku, před jejím uložením ji ale nezapomněl všem přítomným představit.  👏🤗 Pak už si mohla knihobudku převzít paní starostka Andrea Slovjaková. 🗝 Slavnostní chvilku podtrhla báseň, kterou o knihobudce složila Barbora Bížová a přednesla Natálie Dus. 😍👏
JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJEME VŠEM, CO S NÁMI BYLI U TOHO. ❤🤗 Více fotografií najdete tady.

NOC S ANDERSENEM

Knihy, knihy a ještě jednou knihy 📚📖 Zní to to až neuvěřitelně, ale právě ty popsané stránky v pevných deskách byly důvodem, proč si 17 školáků sbalilo spacák a karimatku a strávilo ve čtvrtek 21. března noc ve škole. 🙃 Na Noc s Andersenem jsme navázali i v průběhu pátečního dopoledne - četlo se, vyráběly se záložky do knih a hlavně jsme společně odpočítávali minuty do odhalení naší KNIHOBUDKY. 🤩 Více fotografií je připraveno tady.

DSC_0013.JPG
DSC_0023.JPG

VÍTÁNÍ JARA 

Jaro jsme tentokrát přivítali s velkou parádou. 🤩 Na zahradě mateřské školy bylo 21. března opravdu veselo. Sešly se děti z mateřinky i ty starší ze školy, vzaly s sebou své rodiče a prošly si tvořivou dílnu, stezku s úkoly, opekly buřty, ochutnaly připravené občerstvení 😋.... Zkrátka všichni jsme si užili prima odpoledne. 😍 Více fotografií najdete tady.

HUŤ FRANTIŠEK V SÁZAVĚ

Dneska jsme navštívili Centrum sklářského umění Huť František v Sázavě - úžasná exkurze 🤩 Dozvěděli jsme se, jak to ve sklárně chodí, prohlédli jsme si krázsně zrekonstruovaný areál sklářské huti a shlédli jsme největší sbírku moderního skla na světě. 🥳 Jen škoda, že celou krásu nemůže v nejbližší době obdivovat už nikdo jiný, areál je totiž čerstvě uzavřen. ☹️ 
Všichni jsme si domů odvezli vlastnoručně vyrobenou mozaiku. 😍 A rozhodně nemůžeme zapomenout zmínit nákupy v podnikové prodejně. 😅 Ode dneška jsou všechny maminky ještě krásnější, protože je zdobí skleněné náušnice, sponky nebo náramky. ❤Více fotografií je připraveno tady.

DSC_0018.JPG
430296804_2050864631964890_4233757746095963841_n.jpg

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Sedmého března jsme opět otevřeli školu široké veřejnosti. Uspořádali jsme den otevřených dveří s otevřenými hodinami. Kromě samotné prohlídky školy mohli návštěvníci obdivovat výstavu fotografií našich žáků s názvem "Škola očima dětí" a pochutnat si na připraveném občerstvení. Dne otevřených dveří využilo 15 návštěvníků. 

ENGLISH BREAKFAST

Jsme v poločase školního roku, tak jsme si ten den udělali trošku slavnosntnější. 🙃Udělali jsme si výuku angličtiny trošku jinak a ještě jsme se u toho nacpali 🤭 (teda někteří 😉) Zkrátka jsme si zase po nějaké době užili anglickou (a trošku americkou) snídani. Nechyběla křupavá slanina, párečky, vejce, pečená rajčata, fazole, lívance s javorovým sirupem, tousty s pomerančovou marmeládou ani tradiční čaj s mlékem. 🙃 Kdo by hádal, že nejoblíbenějším se stalo něco sladkého, ten by se zmýlil. Na celé čáře totiž vyhrála právě křupavá slaninka. 🤩 (Tak a zítra už zase jenom zelenina. 😉) Více fotografií je připravenoo tady.

DSC_0949.JPG
IMG_9917.JPG

MEZINÁRODNÍ DEN POKRÝVKY HLAVY

Obvykle slavíme mezinárodní den dětí (ani letos tomu nebude jinak 😉), ale svůj mezinárodní den mají také pokrývky hlavy 🎩🧢👒⛑ a to právě dnes, 15. ledna. Tak jsme jsme tu oslavu pojali po svém a vyhlásili kreativní výzvu. 🙃 K vidění byla spousta originálních děl rozličných barev, velikostí i stylů. Nechyběla módní přehlídka, odměna pro všechny tvůrce, hlasování ani vyhlášení vítězů. 🏆Zkátka hlavu nemusme mít jen na čepici. 😁 Více fotografií uvidíte zde.

POSLEDNÍ ŠKOLNÍ DEN V ROCE 2023

22. prosince jsme se ještě potkali všichni ve škole. A protože to byl školní den úplně poslední v roce 2023, udělali jsme si ho mooooc příjemný. Uvařili jsme si kakao, zobali k němu přinesené cukroví od maminek, koukli na pohádku a rozbalili si dárečky, které jsme našli pod stromečkem. 🤩 Fotografie najdete zde.

Vánoční stromeček ve třídě a pod ním dárky pro děti
Plakát k akci Koledy v kostele sv. Václava

KOLEDY V KOSTELE SV. VÁCLAVA

Ani v končícím roce 2023 nechybělo v předvánočním čase zpívání koled v kostele sv. Václava v Bílém Podolí. Dvacátého prvního prosince zazpívaly děti a žáci koledy v doprovodu paní učitelky Evy Červinkové. Vystoupení obohatil sólový zpěv bývalé žačky Denisy Skalové. 🤩 

Naladili jsme se na vánoční notu a rozešli se do svých domovů dokončit vánoční přípravy.

VÁNOČNÍ DRÁŽĎANY 

Také letos jsme vyjeli okouknout vánoční trhy za hranice naší země, tentokrát jsme 16. prosince navštívili Drážďany. 

plakát - Drážďany 2023
Fotografie žáků v Národním muzeu v Praze.

VÁNOČNÍ VÝLET DO PRAHY

MOCKRÁT VÁM DĚKUJEME. ❤
Za část korunek z jarmarku jsme si 14. prosince vyrazili na výlet do předvánoční Prahy. 🚂🕍🎄
Děti byly skvělé, našlapaly 9 km! 👏 Došli jsme se podívat na Karlův most, navštívili jsme Staroměstské náměstí, u orloje jsme si zazpívali oblíbenou koledu 🎼 (trénovat se musí každý den 😁 ), snědli řízky a okoukli vánoční stromeček, prošli jsme i Václavské náměstí a zakotvili v Národním muzeu, kde nás uchválila expozice zvířat. 🐋🐙🦒 Pochopitelně jsme nezapomněli utratit i nějaké kapesné a v plném počtu jsme se vlakem vrátili domů. 🤩
  Foto najdete zde.

VÁNOČNÍ ŠKOLÁKŮV DEN 

Vánoce se kvapem blíží a my jsme si to těšení 11. prosince ještě umocnili. 🙃 Opět za námi přišli naši předškoláčci a všichni společně jsme se ponořili do předvánoční atmosféry.  Učili jsme se koledu, vyráběli přáníčka i vánoční dekoraci 🎄. A protože byli všichni opravdu moc šikovní, došlo i na vánoční pohádku. 🤩 Fotografie najdete zde.

Školačky vyrábí vánoční dekoraci.
Děti ze školy a školky na návsi při zpívání koled.
ROZSVĚCENÍ STROMEČKU V BÍÍLÉM PODOLÍ

Nemohli jsme si přát krásnější první adventní neděli. 🎄 Už tradičně se konalo rozsvěcení stromečku v Bílém Podolí. Sešli jsme se na městečku, dětí bylo spousta (přišly snad úplně všechny 🤗) Paní starostka vše odstartovala, děti zazpívaly koledy, rozsvítil se stromeček, přišel i Mikuláš s družinou. Nechyběl svařák ani punč, nově byla dýňová polévka a slaďoučké vafle 😋 a náš vánoční jarmark byl téééééměř vykoupen. 🤩 VŠEM JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJEME. Foto najdete zde.

#JSEMLASKAVEC

13. listopadu připadá na světový den laskavosti a z něho také vychází projekt #jsemlaskavec. A protože laskavosti není nikdy dost, zapojujeme se do projektu již několikátý rok. V tomto roce jsme si vybrali jako cíl podpory oboru ve Žlebech  Obora Žleby, přesněji jejich záchrannou stanici Lipeec. Potřebných věcí pro zachráněná zvířátka se sešlo opravdu hodně a OBROVSKÝ DÍK PATŘÍ VŠEM DĚTEM, ŽÁKŮM A JEJICH RODINÁM, KTERÉ SE STALI LASKAVCI PRO LETOŠNÍ ROK. 🤗❤
Dnes si přijeli zástupci záchranné stanice nasbírané věci převzít a na oplátku dětem o záchranné stanici vyprávěli. Nepřijeli sami, přivezli i zvířecí kamarády, které si děti mohly i pohladit. 🤩 Fotografie najdete zde.

Vyrovnané předměty od dětí pro zvířata.
Malý chlapec ze školky vyvaluje těsto na svatomartinské rohlíčky.

SVATOMARTINSKÁ DÍLNA

Devátého listopadu nás navštívil Martin na bílém koni. 🤩Sice nesněžilo, ale moc mu to slušelo. 👍
Udělali jsme si zase fajn odpoledne, sešli jsme se všichni - žáci, děti, rodiče i my 🧑‍🏫. V rámci Svatomartinské dílny jsme si upekli (a hned také snědli 😋) svatomartinské rohlíčky a pustili jsme se do výroby lampiónů. Fantazie všem zúčastněným rozhodně nechyběla a výsledné lampióny vypadaly opravdu skvěle. 🏮 Vyzkoušeli jsme je hned, jen co se setmělo. 🙃 V čele s Martinem na bílém koni (ještě jednou děkujeme Jakubovi Vávrů 👏) vyrazil lampionový průvod po Bílém Podolí.  Vše nám šlo pěkně od ruky, tak jsme předběhli plánovaný časový harmonogram 😇. 
DÍKY VŠEM, CO PŘIŠLI, BYLO TO OPĚT MOC PRIMA.  Foto najdete zde.

ŠKOLÁKŮV DEN 2

Týden od 6. do 12. listopadu patří svatému Martinovi. 🤩 Ten byl ústředním tématem i dalšího Školákova dne, po měsíci za námi do školy přišli zase předškoláčci, aby učili se svými staršími kamarády. Hlavní cílem bylo seznámit se s legendou o sv. Martinovi. Potřebovali jsme zjistit, kdo to Martin vůbec byl, proč se peče husa a rohlíčky. Každý se s příběhem seznamoval trošku jinak, na co kdo stačil, vše jsme ale nakoce spojili a legendu si zahráli jako představení. 😍👏  Fotografie najdete zde.

Děti hrají legendu o svatém Martinovi.
Školáci v kapucách sází stromek na školní zahradě.

DEN STROMŮ

Den stromů 🌳🌲 připadá na 20. října a my jsme oslavili o den dřív no a jak jinak než prakticky. 💪Předcházela poznávačka stromů, hledání vhodného místa a pak už jen tvrdá dřina. 😂 V další etapě zalesňování zadní části zahrady jsme stávající dřeviny obohatili o několik smrků, boroviček, modřínů i olší a bříz. Svátek u nás oslavily i okrasné a ovocné stromky, takže u nás nově najdete i meruňku, ibišek i ořešák. 🤗 Společně jsme ještě do parku před školu zasadili cibuloviny - část z daru Zahradnictví Kutná Hora a část z #projektKrokus. 🌾Na jaře se ukáže, jak jsme byli dneska úspěšní. 🙃🤩 Fotografie najdete zde.

BESEDA S TEREZOU VACÍKOVOU

Desátý říjen nám přinesl zajímavé setkání. 🤩 Takové dva v jednom. 😆 Přijela se k nám totiž podívat naše nejnovější domškolačka Rozálie se svojí maminkou, která se uvolila k účasti v našem školním projektu "Díky, už vím, čím mohu být." 🤩 O svém povolání -herečka, muzikantka a lektorka dětských kurzů - nám vyprávěla TEREZA VACÍKOVÁ, kterou můžete znát třeba ze seriálu Policie Modrava nebo hudebního seskupení Tam Tam Orchestra. Vyprávělo se a samozřejmě i zpívalo. 🎤 A hlavní motto dne? "Dělej, co tě baví a jdi za svým snem." Fotografie najdete zde.

Tereza Vacíková komunikuje na besedě s dětmi, které sedí na zemi.
Chlapec ze školky a druhý ze školy společně tvoří ježka z papíru.

ŠKOLÁKŮV DEN 1

Předškoláci pilují svoji formu před zápisem do 1. třídy a v pondělí 9. října absolvovali svoji první celodenní návštěvu ve škole. 🤩 Ústředním tématem společného a vzájemného učení byl JEŽEK 🦔, který nedmyslitelně patří k probíhajícímu podzimu. Nejen předškoláci trénovali jemnou motoriku, paměť, trpělivost a spoustu dalších dovedností. Ti starší kamarádi navíc museli hodně oprášit učivo českého jazyka. 🤯😁 Chvílemi to byla sice pěkná divočina 🙈🙉🙊, ale snaha a zápal pro věc se nedá upřít nikomu. 😉 Díky všem za den plný nových zkušeností. 👍 Fotografie najdete zde.

PODZIMOBRANÍ

Počasí se sice brání, ale začátek astronomického podzimu už klepe na dveře. 🚪Na oslavu příchodu nového ročního období jsme si 21. září uspořádali PODZIMOBRANÍ. 🍂🎊 Rodinné týmy si přišly vyzkoušet podzimní aktivity, ověřit své znalosti, zasoutěžit si nebo prostě jen pobýt spolu. 🤗 A bylo to moc fajn. 🤩 Nechyběla orba, mletí mouky, lisování oleje, česání jablek, obratnostní jízda s kolečkem 🙃, ale ani v ohni pečené brambory a jablka 🔥🍏🥔 a ochutnávka dýňové polévky. 😋 (Na vyžádání přikládáme i recept 😉 https://www.rohlik.cz/chef/1469-polevka-z-pecene-dyne (my jsme ji podávali s praženými semínky, zakysanou smetanou a máslovým toustem 🥘 ) Děkujeme všem, co přišli, moc jsme si to s vámi užili. 🤩 Fotografie najdete zde.

Děti si zkouší orbu na doskočišti.
akce školy
Knihobudka
Noc s Andersenem
Vítání jara
Exkurze
DOD
English b.
bottom of page