DŮLEŽITÁ SDĚLENÍ

Rezervační systém

Na úvodní stranu našich webových stránek byl přidán odkaz na rezervační systém, prostřednictvím kterého je možné rezervovat si termín konzultací s jednotlivými vyučujícími. 

Konzultace budou probíhat v týdnu od 10. 5. do 12. 5. 2021. Termín je možné rezervovat do neděle 9. 5. 2021. 

Vstup do rezervačního systému je také zde.

Zpátky do školy 12. 4. 2021

V pondělí 12. 4. 2021 bude znovuobnovena prezenční výuka. Za jakých podmínek bude probíhat se dočtete v uvedeném dokumentu, najdete ho také ZDE.

Už se moc těšíme!

Hry bez hranic

Prázdniny se blíží a je tedy nejvyšší čas na plánování aktivit. Stejně jako minulý rok chystá školní družina při naší základní škole několikadenní akci v podobě příměstského tábora, kterého se mohou zúčastnit všechny děti školního věku a to bez ohledu na to, kterou školu navštěvují. 

Název "Hry bez hranic" napovídá, že se všichni účastníci mohou těšit na rozličné hry,  soutěže a klání všeho druhu. Odměny a zábava pochopitelně nebudou chybět. 

Přihlášku najdete právě tady.

Těšíme se na vás.

Prezenční výuka všech žáků

Od 8. února 2021 je opět obnovena prezenční výuka u čtvrtého a pátého ročníku naší školy. Díky přeskupení ročníků do tříd, spadají také žáci čtvrtého a pátého ročníku do výjimky MŠMT.

Opustila nás Jana Skalická

 

S bolestí v srdci oznamujeme, že dnes svůj boj s těžkou nemocí prohrála naše kamarádka, kolegyně, bývalá ředitelka a učitelka paní Mgr. Jana Skalická. Čest její památce.

Výuka od 4. ledna 2021

 

Nacházíme se ve zvláštní době, ve které dominují restriktivní opatření. Ta postihují jak pracovní, tak i soukromý život. Nejinak tomu bohužel bude i na začátku následujícího roku. Do školních lavic v naší škole usednou pouze žáci prvního až třetího ročníku. Žáky čtvrtého a pátého ročníku čeká opět povinné distanční vzdělávání. Věřme, že toto opatření bude opravdu jen krátkodobé.

Podrobnější informace a rozvrhy hodin pro obě vzdělávací skupiny najdou zákonní zástupci ve svých e-mailových schránkách nebo právě tady.

Veselé Vánoce

 

Vánoce a závěr roku už klepou na dveře. Už nás asi nepřekvapí, že letos neprobíhá téměř nic tak, jak jsme zvyklí. Jsou ale události, se kterými se jen těžko loučíme. Jednou z nich jsou společně strávené chvíle v předvánočním čase v útrobách kostela sv. Václava na městečku v Bílém Podolí. Tradiční pásmo koled v podání malých zpěváčků z mateřské a základní školy nejsou jen prezentací práce našich zařízení, ale především formou poděkování Vám všem za podporu, spolupráci a přízeň.
Vzhledem k současným opatřením (včetně zákazu zpěvu v ZŠ) nemohou bohužel obvyklé „Vánoční zpěvy“ proběhnout. Poradili jsme si ale i v této situaci a připravili pro Vás malé překvapení, kterému dal konečnou úžasnou podobu pan Jakub Vávrů.
Závěrem mi dovolte, abych Vám za všechny kolegyně a naše – Vaše děti popřála krásné a pohodové Vánoce strávené v okruhu těch nejmilovanějších a do toho následujícího roku hlavně pevné zdraví a co nejrychlejší návrat k „normálnímu“ životu bez omezujících opatření.
                                                                                                            Stanislava Šindelářová

Ustanovené dny volna

 

Na základě krizového vládního opatření, které zakazuje osobní přítomnost žáků ve školách a účastníků zájmového vzdělávání ve školních družinách, ustanovilo Ministerstvo školství, tělovýchovy a sportu dny 21. prosince a 22. prosince jako volné dny.
Z výše uvedených důvodů navštíví žáci v tomto kalendářním roce naši školu naposledy v pátek 18. prosince. Žáci do školních lavic usednou opět 4. ledna 2021
V uvedené dny volna nebude žákům z výše uvedených důvodů dispozici ani školní družina.
Zákonný zástupce může na uvedené dny volna žádat o ošetřovné. 

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví

  • S účinností od 10. 9. 2020 do odvolání se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (ústa, nos) ve společných prostorách školy (respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének).

  • Žáci, zaměstnanci školy, doprovázející osoby i ojedinělé návštěvy jsou povinni pohybovat se ve společných prostorách pouze s ochranným prostředkem dýchacích cest. 

  • Ve třídách pro žáky a pedagogy ochrana dýchacích cest povinná není.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví - celý text zde.

Metodika Ministerstva zdravotnictví pro nařizování karantény ve školách - celý text zde.

Nový školní informační systém

Stávající školní informační systém I-škola nahradil nový - Škola OnLine. Zákonní zástupci obdrželi do svých uvedených emailových schránek údaje pro registraci do nového školního systému, díky kterému budou mít přehled například o rozvrhu hodin, hodnocení nebo docházce svého dítěte. Do webové aplikace je možné se prokliknout z úvodní stránky našich webových stránek.

 

DOKUMENTY