top of page

AKCE ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023

BESEDA S MUZEJNÍ GEOLOŽKOU

 

Máme za sebou další velmi zajímavé setkání. Účast ve školním projektu "Díky, už vím, čím můžu být." přijala paní doktorka Jana Králová z Českého muzea stříbra v Kutné Hoře. Přijela nás 22. března 2023 seznámit s profesí geoložky, hlavně tedy té své - MUZEJNÍ GEOLOŽKA. 
Ukázalo se, že nadšenců do minerálů máme ve škole dost, tak uvidíme. 😉 Více fotografií najdete tady.

Žáci se dí na židlích a prohlíží si ukázky nerostů.
Skupinka dětí s paní učitelkou jdou přivítat jaro a nesou Moranu.

PŘIVÍTALI JSME JARO

 

Ukliďte kabáty, jaro je tady! V den jarní rovnodennosti jsme se byli rozloučit se zimou a symbolickou Moranu (která bude jistě zvířátkům moc chutnat) jsme poslali "k vodě".  Jaro jsme přivítali básničkami i písničkou, tak snad nás odmění teplem a sluníčkem. 🌞Více fotografií najdete tady.

PODNIKAVÁ TŘÍDA

 

Finanční gramotnost je velmi důležitá a naši školáci se dostali do dalšího levelu.  Žáci 4. a 5. ročníku naskočili do projektu České spořitelny "PODNIKAVÁ TŘÍDA" (No, našem případě podnikavá škola, protože do projektu přizvali i své mladší spolužáky. )
14. března v rámci Badatelského klubu vše odstartovali a využili znalosti z různých oblastí. 📐🌱 "Geometrie v praxi aneb projekt Podnikavá třída zahájen." 🤩
Ještě jednou moc děkujeme manželům Koudelkovým za hlínu. 🤗

Skupia žáků a žaček nakládají na kolečko hlínu.
Fotografie žáků a dětí z mateřské školy s vystupujícím hudebníkem.

RYTMICKÁ SHOW

 

Zvládli jsme další týden, právem jsme se tedy v samotném závěru odměnili trochou kultury. Do školní tělocvičny zavítal v pátek 10. března 2023 Petr Toman se svojí rytmickou show. A tak se hrálo, vytleskávalo, poznávalo hudební nástroje i podle zvuku, ale se hlavně tančilo. Více fotografií najdete tady.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

 

9. března bylo ve škole o něco rušněji než jindy. Proběhl totiž plánovaný DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ s otevřenými hodinami. Připravovali jsme se důkladně. Informací, které jsme chtěli předat byla spousta, a tak jsme je "zakleli" do QR kódů, abychom na nic nezapomněli a zároveň dopřáli návštěvníkům i samostatnou prohlídku. 🙃 Po dlouhé době jsme také mohli odprezentovat volnočasovou místnost pod střechou, kde bylo nachystané i malé občerstvení. Přípravy nebyly zbytečné, v průběhu dne se u nás vystřídala dvacítka návštěvníků a bylo to moc fajn. 😊 Pochválit musíme i naše žáky, kteří si poprvé vyzkoušeli výuku v přítomnosti přihlížejících a zvládli to velmi dobře. 🥳 
 

ukázka QR kódu
Mlynář se skupinkoíu dětí při prohlídce mlýna.

EXKURZE DO MLÝNA

 

První březnový den jsme si výuku zpestřili exkurzí ve mlýně s názvem Český mlynář, který najdete v nedalekém Týnci nad Labem. Při prohlídce jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o historii (která sahá až do roku 1306 😲) a o provozu. K vidění jsou nejen nové automatické linky, ale i původní dřevěné části jako násypky, tobogán na pytle a další. Ochutnali jsme sušené klíčky  a domů si odvezli dětskou krupičku. Škoda, že jsme dneska neměli BÍLÝ den, všudypřítomná mouka nás pěkně obarvila a bylo nutné před nástupem do autobusu použít kompresor. Více fotografií najdete tady.

BESEDA SE ZAHRADNICÍ

 

Další profesi nám v našem dlouhodobém školním projektu "Díky, už vím, čím můžu být." přišla představit v polovině února paní Koudelková. O své práci ZAHRADNICE poutavě vyprávěla, představila nám mnoho odvětví prostřednictvím prezentace i názorných ukázek. Obdivné pohledy spočinuly na vzorcích semínek či cibulek, návrhů zahrad a hlavně na zpracovaných herbářích. 🤩 Ještě jednou moc děkujeme i za semínka a cibulky, které jistě podpoří zahradnickou vášeň v nejednom žáčkovi. Více fotografií najdete tady.

Žáci s paní učitelkou a zahradnicí prohlíží na stole ukázky semen.
Děti v masopustních maskách

MASOPUST

 

V polovině února jsme opět vyrazili do ulic. Společně s některými rodiči a prarodiči jsme  vyrazili do masopustního průvodu. Mezi barevnými maskami nechyběl tradiční Strakatý, medvěd, žid, kobyla, laufr, voják, myslivec, ženich s nevěstou a mnoho dalších. Všem to moooooc slušelo! 🤗 V průběhu cesty po domluvených staveních se malí i velcí snažili dělat patřičný rámus a poctivě odříkávat naučené básničky. No co vám budeme vyprávět, prostě jsme si to užili. Více fotografií najdete tady.

MATEŘINKA VE ŠKOLE

 

Síly jsme spojili, 
vzájemně se učili. 🤩
Koncem ledna 2023 do školy dorazily děti ze školky. Všichni jsme měli společný cíl - naučit se něco nového. Trénovali jsme psaní, stříhání, pravolevou orientaci, zvířátka a také zavazování tkaničky. Starší kamarádi si vyzkoušeli, jaké to je, někoho něco učit (a že se u toho několikrát pořádně zapotili 😁). Na některé z dnešních návštěvníků se budeme těšit u zápisu do první třídy. Více fotografií najdete tady.

Školáci pomáhají dětem ze školky s navlékáním thaniček do dřevěné stavebnice.

DÁRKOVÁNÍ

 

Musíme se přiznat, že jsme se báli, že nás ve škole ani Ježíšek nenajde, ale NAŠEL. A tak jsme si poslední školní den v tomto kalendářním roce užili také naše dárkování. Teď už se budeme těšit na toho "domácího" a hlavně si budeme užívat vánoční prázdniny plné pohádek. Více fotografií najdete tady.

Tři chlapci si na koberci ve třídě rozbalují svoje dárečky.
Maminka se svými dvěma dětmi navléká korálky na drátek.

VÁNOČNÍ CUKROVÍ A DÍLNIČKA

 

Na středu 21. prosince jsme si naplánovali spoustu vánočních aktivit. Den jsme zahájili pečením cukroví. Čtyři šikovné týmy se vrhly na čtyři druhy vánočního cukroví. A protože shodou okolností máme zrovna dneska HNĚDÝ den, tak jsme dělali cukroví pouze hnědé. Povedlo se a máme čím pohostit rodiče, až přijdou na odpolední vánoční dílničku.

 

Odpoledne do školy dorazili rodiče i prarodiče a společně jsme se pustili do vánočního tvoření. Všichni si mohli vyzkoušet výrobu přáníček - tzv. tisk z výšky 😁, závěsnou ozdobičku s využitím drhání (dnes populární macrame 🙃) nebo zdobení keramického stromečku korálky. Všichni byli moooooc šikovní, a tak jsme se za odměnu mohli zakousnout do napečeného cukroví. 😋 Společně strávený čas jsme zakončili i Mš Bílé Podolí v kostele sv. Václava pásmem koled. 🎤 Věříme, že se dětským hláskům podařilo navodit tu pravou vánoční atmosféru a nezbývá než popřát ještě jednou ŠŤASTNÉ A POHODOVÉ VÁNOCE. 🎄❤️Více fotografií najdete tady.

STROMEČEK VE STARKOČI

 

To byla výprava! 6. prosince jsme v terénu spojili pracovní činnosti a tělesnou i hudební výchovu. Po dvouleté pauze jsme totiž vyrazili opět do Starkoče ozdobit svůj soutěžní stromeček. V tamějším kostele se v předvánočním období konají adventní koncerty a návštěvníci mohou, kromě poslechu krásné hudby, hlasovat o nejhezčí školní vánoční stromeček. Na šestikilometrovém pochodu nás doprovodil sníh , paní místostarostka nás potěšila teplým čajem a něčím na zub a nezapomněli jsme ani na zpívání koled u toho našeho stromečku. Zkrátka super den, který nezkazil (teda snad ) ani český jazyk po návratu do školy. Více fotografií najdete tady.

Skupina žáků před ozdobeným stromečkem v kostele ve Starkoči.
Žáci s čertem a Mikulášem.

NÁVŠTĚVA MIKULÁŠE S ČERTEM A ANDĚLEM

 

Pátého prosince nás svoji návštěvou potěšil Mikuláš s čertem a andělem. My jsme se opět přesvědčili, že máme samé hodné děti, protože čert odešel s prázdným pytlem a tak se učíme vesele všichni dál. Více fotografií najdete tady.

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU

 

Vánoční stromeček se v Bílém Podolí rozsvítil 27. listopadu. 🎄A my jsme u toho nemohli chybět. Naše - Vaše děti zazpívaly pár vánočních koled (zbytek si nechaly až na 21. 12. do kostela), nechyběl svařák a další pochoutky, tradiční jarmark našich výrobků, přišlo spoustu lidí a dorazil dokonce i Mikuláš s čertem a andělem. Prostě nádhera. Všem děkujeme za přízeň a za nákup v našem stánku. 🤗 Celý výtěžek si opět užijí děti. 🥳Více fotografií najdete tady.

Děti ve tmě na návsi při zpívání na rozsvěcení stromečku.
Žáci se svými originálními náhradami aktovek.

"NO BAGPACK DAY"

 

Osmnáctého listopadu jsme si vyzkoušeli tzv. BEZAKTOVKOVÝ DEN. Všichni žáci si s tím poradili opravdu skvěle a nalezli originální způsob, jak si do školy přinést učení i bez aktovky.

#JSEMLASKAVEC

 

Laskavost je důležitá lidská vlastnost, která by neměla být vázána pouze na jeden den. Přesto oslava Mezinárodního dne laskavosti, který , je 13. 11., k větším činům přímo vybízí. Ano, také v tomto roce jsme se dětmi, žáky a jejich rodinami zapojili do projektu #jsemlaskavec a připravili balíčky pro uživatele Domova důchodců v Čáslavi. S laskavým dovolením jsme natrhali jablíčka v sadech okolo Bílého Podolí, přidali pár oříšků a vyrobili záložky do knihy.

Dělá nám radost dělat radost druhým.

Děti ve skupince na koberci s košem plným balíčků.
Chlapci drží v rukách mnohonožku.

ZÁŽITKOVÉ UČENÍ

 

Snad nikdy nemělo tohle slovní spojení takový význam jako právě 10. listopadu.  Přijeli k nám totiž přednášet Dominik Honc a Patrik Macháně - studenti 2. ročníku oboru Veterinářství z nedaleké SZeŠ Čáslav v doprovodu pana učitele Ing. Jaroslava Trávníčka. Už samotný název přednášky - TERARIJNÍ ŽIVOČICHOVÉ vyvolává rozporuplné pocity a mrazení. (Věřte, že mrazení některé z nás provázelo po celou dobu.) Ale ten zááááážitek!  Někomu stačil jen pohled z dálky, jiní překonali sami sebe a šli si na švába nebo mnohonožku alespoň sáhnout a někteří byli doslova ve svém živlu a nebáli si vzít na ruku štíra, pavouky, strašilku, mnohonožku nebo bičovce.  Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na setkání v Čáslavi. Více fotografií najdete tady.

ŠKOLÁKŮV DEN - 2

 

Měsíc utekl jako voda a 7. listopadu, podruhé v tomto školním roce, dorazili do školy naši předškoláčci. Byl totiž další "Školákův den", den, kdy přichází předškoláci na celý den do školy a účí se se svými staršími kamarády, zvykají si na nové prostředí, větší samostatnosti. A jaké téma nás provázelo dneska? DOPRAVNÍ ZNAČKY  Nějaké známe, víme jak vypadají, u některých víme, jak se jmenují a u pár dokážeme vysvětlit, co znamenají. To tedy platilo ráno, po obědě už jsme rozhodně moudřejší. Kreslili jsme, stříhali, četli, přemýšleli, diskutovali, ale ze všeho nejvíc jsme si asi užili hru na dopravní inženýry, když jsme vyráběli a doplňovali potřebné značky do plánu města a pak s autíčky zkoušeli, jestli se nám to povedlo. Více fotografií najdete tady.

Děti společně u stolu kreslí dopravní značky.
Dvě děti sedí pod pergolou na školní zahradě ve strašidelných maskách

HALLOWEENSKÉ ODPOLEDNE

 

Prvního listopadu jsme si společně s dětmi a rodiči užili strašidelný podvečer. Nechyběly soutěže, diskotéka, občerstvení z dílny velkých strašidel (čti paní učitelek) a vše jsme završili lampionovým průvodem po vsi. Díky všem strašidlům i doprovodu, bylo to opět prima.  Více fotografií najdete tady.

DRAVCI V AKCI Z VAVŘINCE

 

První listopadový den jsme si užili netradiční návštěvu. Přijel nás navštívit pan František Adámek ze společnosti Dravci v akci z Vavřince a nezapomněl si s sebou vzít ani své opeřené kamarády. Představení práce sokolníka a zajímavosti ze světa dravců korunovaly letové i statické ukázky dravců a sov. Ještě jednou moc děkujeme za nevšední a zároveň zábavné společně strávené chvíle. Určitě doporučujeme. Více fotografií najdete tady.

Pan Adámek má na ruce výra velikého a ukazuje ho dětem zblízka.
Děti a žáci mávají

ŠKOLÁKŮV DEN - 1

 

Do roka a do dne ...  Témeř na den přesně jsme měli v pondělí 10. října opět VELKOU návštěvu. Na svůj první "Školákův den" přišli budoucí prvňáčci. Strávili s námi celý den, seznamovali se s prostředím, s kamarády, zvyklostmi a povinnostmi školáka ...Prostě jsme se společně učili, tvořili a hlavně spolupracovali. Ústředním tématem bylo ovoce a zelenina. Povedly se nám krásné plakáty a došlo i na písničku. Obědem nic neskončilo, se stejným nasazením pokračovala patrička nejmladších i při tvoření ve školní družině, kde si hravě poradili s barvou i otisky listů. Dobrá práce. Více fotografií najdete tady.

BRAMBOROVÁNÍ

 

Brambory stokrát jinak aneb naše BRAMBOROVÁNÍ ve čtvrtek 29. září. Lilek brambor (většinou tedy jen jeho hlízy) nás provázely celý den. Část z nás se zaměřila na život této velmi oblíbené okopaniny a zpracovala super výukový plakát. Další skupinka se věnovala kulinářským úpravám brambor a zajistila pro ostatní ochutnávku bramborových knedlíků, taštiček s marmeládou, šišek s cukrem, kaše nebo třeba placek. Poslední tým získával z brambor škrob a vyzkoušel si jeho využití na výrobu strašidýlek. 
Bramborový den podpořily i paní kuchařky a připravily nám prima bramborovou polévku a bramboráky s uzeným masem.  
Odpoledne ve školní družině už to bylo bez jídla zato s velkým tvořením. Vyráběli jsme zvířátka a skřítky a ty teda jsou! No jen se podívejte.  Více fotografií najdete tady.

Skupina žáků sedí okolo stolu a vyrábí výukový plakát.
Ukázka výrobků ježků, nejvíc je vidět těch ze šišek.

JEŽEK

 

K podzimu neodmyslitelně patří ježek a byl to právě on, koho jsme tedy vybrali do první kreativní soutěže v tomto školním roce. Účast byla ukázková, zapojilo se šestnáct dětí se svými rodinami a rozhodně se bylo na co dívat. Sladkou odměnu i magnetickou záložku do knížky si tedy zasloužili úplně všichni účastníci.

DOMŠKOLÁCI

 

Devátého září jsme měli velmi milou návštěvu. Přijelo se za námi do školy podívat 5 z našich 20 domškoláků. Se svými rodinami dorazili z různých koutů ČR - z nedaleké Přelouče, z Prahy, ale také z Liberce.  Bylo to moc fajn setkání a těšíme se na příště.

Domškoláci se vyfotili se svými rodiči před školní tabulí.
Fotografie výzdoby třídy - džungle se zeleným ušitým paravanem.

JE ODSTARTOVÁNO

 

Je 1. září a my jsme ve společnosti pana starosty zahájili nový školní rok. Na prvňáčky a druháčky čekala třída vyladěná do džungle. V té budou, splolečně s návštěvníky ze ZOO, trávit celý školní rok a zažívat různá nejen zvířecí dobrodružství. Na starší čtvrťáky a páťáky čeká velká výzva - cesta kolem světa za školní rok. V duchu Willyho Foga budou objevovat krásy světa a dotvářet interier třídy. Bonusem pro všechny je nově vybudová knihovna v prvním patře. Přejeme všem úspěšný školní rok.

CYKLOTÁBOR

 

Také tento školní rok jsme zakončili akcí školní družiny ve formě příměstského tábora - CYKLOTÁBOR. V termínu od 17. do 21. července 2023 jsme opět vyrazili na kola. Společně se sedmi menšími i většími cyklisty jsme na kolech procestovali okolní vesnice, navštívili dětská hřiště, ale i koupaliště a dokonce jsme si vyrazili i do Čáslavi, kde jsme si dali oběd v pizzerii Vyžlovka. Samozřejmě nechyběla ani teorie v podobě dopravních značek, dopravních situací a povinného vybavení cyklisty a jeho kola. Za pět dní, kdy nás nešetřilo ani počasí (bylo totiž šílené horko) jsme najezdili neskutečných 80 km! SUPER PARTA! Více fotografií najdete tady.

Účastníci cyklotábora sedí kolem velkého stolu v pizzerii a čekají na svůj oběd.
Žáci tančí country.

ZAHRADNÍ SLAVNOST

 

Předzvěstí konce školního roku byla již podruhé zahradní slavnost. Všichni ze školky i školy pilně trénovali svá hudební, taneční i divadelní vystoupení, aby se 28. června mohli ukázat všem přítomným rodinným příslušníkům (a nejen jim, diváků přišlo opravdu spousta ). A zvládli to skvěle! Všechny přítomné určitě pobavili, nejednou překvapili a mnohdy i dojali. Nechybělo ocenění novopečených čtenářů, rozloučení s žáky pátého ročníku a pasování budoucích prvňáčků. Ještě jednou velké díky všem za prima odpoledne.🌞

ŠKOLA V ZAHRADĚ

 

Prázdniny už klepaly na vrátka a s nimi i delší doba odloučení. Abychom si to společně ještě pořádně užili, udělali jsme si po delší době ŠKOLU V ZAHRADĚ. Nocovali jsme ve stanovém městečku (a tentokrát to zvládli úúúúúplně všichni ), vařili jsme čtyřchodovou večeři, užívali si večerní party s páťáky a hlavně jsme trénovali na zahradní slavnost. 🤩
Na fotografie se můžete podívat tady.

Děti sedí okolo ohně a opékají buřty.
Vyfotili jsme se pod přírodním slunečníkem v zoo

ZOO JIHLAVA

 

14. června jsme výletovali. S našimi menšími (pardon mladšími ) účastníky zájezdu jsme se nechali vlakem dovézt do Jihlavy, kde jsme navštívili krásnou zoologickou zahradu. Vše vyšlo na jedničku - cestování vlakem (i s přestupem), počasí, fotogenická zvířata, plnění úkolů ze ZOO kufru i utracení snad všech korunek z kapesného. A jako bonus jsme si střihli zkoušku našeho country tance v Jihlavě na náměstí před bankou. (Jen jsme s sebou neměli klobouk na příspěvky od přihlížejících, tak nám z toho nic nekáplo. ) Super den. 🤩 Více fotografií najdete tady.

VÝLET NA ZÁMEK KAČINA

 

Druhý červnový den jsme si zpříjemnili výletem na zámek Kačina ve Svatém Mikuláši. Čekala na nás environmentální pohádka, bylinková zahrádka a moooooc dobrá zmrzlina. 😋

Žáci leží v trávě před zámkem Kačina.
Paní vychovatelka jako včelka Mája u soutěže s poznáváním rostlin.

DEN DĚTÍ

 

Školka i škola plná dětí, tak jsme si tu "oslavičku" jejich mezinárodního dne nemohli nechat ujít. 🥳 Společně s pohádkovými bytostmi se všichni pěkně vyřádili, něco naučili a odměnu si vysloužili. 🙃🤩 Více fotografií najdete tady.

ZAHRADNICTVÍ OSMILÍSTEK

 

Naši čtvrťáci a páťáci byli v tomto školním roce zapojeni do projektu České spořitelny "Podnikavá třída", který rozvíjí u dětí finanční gramotnost. 💵 Žáci založili fiktivní firmu ZAHRADNICTVÍ OSMILÍSTEK. Podělili se o funkce, vyráběli, pěstovali, fotili, organizovali, tvořili  kuchařku, přichystali e-shop a snažili se, aby nakonec mohli vrátit půjčku a doufali, že se jim povedou vydělat i nějaké korunky na výlet. 🤩

POVEDLO SE! 🤩 Projekt "podnikavá třída" žáci zdárně ukončili. Po objednávkách na e-jarmarku je čekala asi největší zkouška - výdej rezervovaného zboží z e-jarmarku a prodej jejich výpěstků a výrobků ve stánku před školou. Zvládli to na jedničku bez větších komplikací a povedlo se jim prodat zboží za 11 525,- Kč. 🤩👏 Měli tedy na vrácení půjčky a dost peněz i na slibovaný výlet. I v tomto už mají jasno - pro sebe a své mladší kamarády vybrali ZOO v Brně. 🐅🦒🐘 Nezapomněli ani na nejmenší kamarády v Mš Bílé Podolí, kterým donesli přebytky sadby, aby je podpořili v jejich zahradničení. 🤗
VŠEM ZÁKAZNÍKŮM DOČASNÉHO ZAHRADNICTVÍ OSMILÍSTEK MOOOOC DĚKUJEME ZA NÁKUP, PŘÍZEŇ A PODPORU PODNIKAVÉHO DUCHA NAŠICH ŽÁKŮ. ❤️❤️❤️

Více fotografií najdete tady.

Vytvořené logo firmy - zelený mnoholístek s názvem Osmilístek jako list.
malé i velké čarodějnice ve svých kostýmech

ČARODĚJNÝ DEN

 

Závěr měsíce dubna ani nemohl proběhnout v jiném duchu. 😁 Školu zaplnily čarodějnice, připojili se i čarodějové. Míchaly se lektvary, vyhlašovaly výsledky výtvarné soutěže O nejhezčí čarodějnici. 🧛 Proběhla také ochutnávka sýrů v rámci projektu Mléko do škol. 🥛Mladší ježibaby tvořily kouzelnický lapbook, starší černokněžníci finišovali s přípravami na spuštění e-shopu v rámci projektu Podnikavá třída. Zkrátka - užili jsme si den naplno.  LETU ZDAR🧙‍♀️ Více fotografií najdete tady.

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU

 

Zápis do 1. ročníku pro následující školní rok proběhl 13. dubna a konečně máme výsledky. 😁 Na naše poměry malotřídky to byl opět rekordní zápis, zapsali jsme totiž 19 prvňáčků. 🤩 Navýšení kapacity školy ze 40 na 60 žáků bylo evidentně dobrým tahem. Od září už nás bude 54. 🥳🥳🥳

zápis do 1. r. plakát 2023
Děti se vyfotily s policisty, mezi nimi i bývalá žákyně Veronika Marešová.

DEN BEZPEČNOSTI

 

Osmnáctého dubna jsme po několika letech vyrazili na Den bezpečnosti do areálu Národního zemědělského muzea v Čáslavi. Počasí bylo sice evidentně proti tomu, abychom si ukázky integrovaného záchranného systému užili naplno, ale my jsme vytrvali a nasbírali spoustu zážitků. 🤩Více fotografií najdete tady.

SMYSLOVÉ CHODNÍKY

 

Na začátku dubna nám "vyrostl" na zahradě v základní i mateřské škole SMYSLOVÝ (senzorický, pocitový, terapeutický 😲) CHODNÍK zkrátka HMATOVÁ STEZKA. 🤩 Neznáte? Je to takový chodníček s různými druhy povrchů (v našem případě ryze přírodní 🪵), který přispívá ke smyslovému a motorickému rozvoji dětí.  Chodí se po něm bosýma nohama a různé povrchy stimulují chodidla, která tak mohou aktivně reagovat na podněty, kterých se jim v botách nedostává. 🙃Takže si budeme užívat bonusy jako posílení klenby chodidla, rozvoj smyslu pro rovnováhu a koordinační schopnosti. Už aby bylo teplo! 🙏🌞Klidně si to přijďte vyzkoušet. 🙃

fotka smyslového chodníku z přírodnin
akce školy
bottom of page